عرض سلام و ادب دارم خدمت مجموعه محترم کاپ سرویس
چندین سوال برای من پیش اومده و بدلیل پاسخ های متفاوت و عدم تعمیرکار خوب در این زمینه ، لطف می کنید به سوال های بنده پاسخ دهید:
-در خصوص زمان تعویض روغن گیربکس اتومات 206 SD v9 پاسخ های متفاوتی وجود دارد لطفا بفرمایید کدوم یک از موارد ذیل صحیح می باشد:
1- تعویض روغن با استفاده از شمارنده روغن، زمانیکه به عدد 32900 برسد
2- تعویض روغن بعد از 60000 کیلومتر برای تعویض 6 لیتر روغن در حال حاضر شمارنده روغن گیربکس حدود 19000 کیلومتر می باشد که نیم لیتر به آن اضافه کردم و شمارنده را به اندازه 2750 واحد کاهش دادم و کیلومتر خودرو نیز 65000 می باشد. لطفا توضیح بفرمایید کدوم یک از موارد فوق را انجام دهم.
سوال دیگری که از آن مجموعه دارم اینست وقتی که به آرامی پدال گاز فشار میدم تعویض دنده ها در دور موتور حدود 2500 عوض می شود و گیربکس از دنده 1 به 2 و 2 به 3 یه لگد ارومی می زند اما اگر دور موتور از 3000 بالاتر رود تعویض دنده به نرمی صورت می گیرد. لطفا اگر مشکلی در این قسمت می باشد توضیح بفرمایید.
– اگر در هنگام رانندگی در شهر گاز را بیش از حد فشار بدهم ( زمانیکه عجله دارم ) گیربکس بعد از نیم تا یکساعت رانندگی هنگامی که به سرعتگیر نزدیک می شوم و یا قصد ورود به فرعی دارم ( مشابه چنین حالت هایی )در هنگام تعویض دنده از 2 به 1، برای چند ثانیه به حالت خلاصی می رود و اگر روی پدال گاز فشار ندم بعد از چند ثانیه تقه آرامی می زند و اگر روی پدال گاز فشار بدم بسته به مقدار فشار ، صدای تقه بلندتر می شود. لازم بذکر است اگر به گیربکس فشار نیاورم این موضوع رخ نمی دهد و فقط برای حالت بالا این مشکل بوجود می آید. لطفا اگر مشکلی خاصی وجود ندارد توضیح بفرمایید و یا اگر ممکن است این موضوع در آینده نزدیک به گیربکس خسارت سنگینی وارد نماید اعلام فرمایید و هزینه و زمان تعمیر اینکار و موارد بالا چقدر می باشد.
با تشکر