عرض سلام و ادب دارم خدمت مجموعه محترم کاپ سرویس
چندین سوال برای من پیش اومده و بدلیل پاسخ های متفاوت و عدم تعمیرکار خوب در این زمینه ، لطف می کنید به سوال های بنده پاسخ دهید:
-در خصوص زمان تعویض روغن گیربکس اتومات ۲۰۶ SD v9 پاسخ های متفاوتی وجود دارد لطفا بفرمایید کدوم یک از موارد ذیل صحیح می باشد:
۱- تعویض روغن با استفاده از شمارنده روغن، زمانیکه به عدد ۳۲۹۰۰ برسد
۲- تعویض روغن بعد از ۶۰۰۰۰ کیلومتر برای تعویض ۶ لیتر روغن در حال حاضر شمارنده روغن گیربکس حدود ۱۹۰۰۰ کیلومتر می باشد که نیم لیتر به آن اضافه کردم و شمارنده را به اندازه ۲۷۵۰ واحد کاهش دادم و کیلومتر خودرو نیز ۶۵۰۰۰ می باشد. لطفا توضیح بفرمایید کدوم یک از موارد فوق را انجام دهم.
سوال دیگری که از آن مجموعه دارم اینست وقتی که به آرامی پدال گاز فشار میدم تعویض دنده ها در دور موتور حدود ۲۵۰۰ عوض می شود و گیربکس از دنده ۱ به ۲ و ۲ به ۳ یه لگد ارومی می زند اما اگر دور موتور از ۳۰۰۰ بالاتر رود تعویض دنده به نرمی صورت می گیرد. لطفا اگر مشکلی در این قسمت می باشد توضیح بفرمایید.
– اگر در هنگام رانندگی در شهر گاز را بیش از حد فشار بدهم ( زمانیکه عجله دارم ) گیربکس بعد از نیم تا یکساعت رانندگی هنگامی که به سرعتگیر نزدیک می شوم و یا قصد ورود به فرعی دارم ( مشابه چنین حالت هایی )در هنگام تعویض دنده از ۲ به ۱، برای چند ثانیه به حالت خلاصی می رود و اگر روی پدال گاز فشار ندم بعد از چند ثانیه تقه آرامی می زند و اگر روی پدال گاز فشار بدم بسته به مقدار فشار ، صدای تقه بلندتر می شود. لازم بذکر است اگر به گیربکس فشار نیاورم این موضوع رخ نمی دهد و فقط برای حالت بالا این مشکل بوجود می آید. لطفا اگر مشکلی خاصی وجود ندارد توضیح بفرمایید و یا اگر ممکن است این موضوع در آینده نزدیک به گیربکس خسارت سنگینی وارد نماید اعلام فرمایید و هزینه و زمان تعمیر اینکار و موارد بالا چقدر می باشد.
با تشکر